Kurumsal

Alim Grup, Makedonya, Kosova, Arnavutluk bölgesine mobilya ve inşaat endüstrisine yönelik ağaç bazlı panel (MDF, Yonga Levha, Laminat Parke, Kapı Paneli) ihracatı yapmak üzere 2001 yılında Istanbul’da kuruldu. Günümüzde Karadağ, Sırbistan (Belgrad) ve Makedonya’da (Üsküp) yaklaşık 14.000 m2 kapalı alanda satış faaliyetlerini yürütmekte olup, Istanbul’da 15.000 m2 kapalı alana sahip merkez binasında ise, “Boyut Plastik” markası altında mobilya sektörüne yönelik kenar bantı üretmektedir. 45 milyon euro’luk bölümü doğrudan olmak üzere, ihracat hacmi toplamda 75 milyon euro’ya ulaşmıştır.

Boyut Plastik, 2005 yılında kurulmuş olup PVC kenar bandı üretimi ile faaliyetine başlamıştır. 2010 yılında “Alim Şirketler Grubu” bünyesine dahil olan Boyut Plastik, bu tarihten itibaren yatırımlarına hız vererek ABS, PP, 3D gibi mobilya kenar bantlarını, dekoratif folyoları ürün gamına eklemiştir. Yıllık 7 bin ton kapasiteye sahip İstanbul'daki modern ve yüksek teknoloji üretim tesisinde üretim yaparak üretiminin yarısını 50'den fazla ülkeye ihraç etmektedir. Dünya çapında öneme sahip ihtisas fuarlarına katılarak uluslararası öneme sahip bir üretici haline gelen Boyut Plastik kenar bantında Türkiye’de % 25 Pazar payına sahip olmayı ve Avrupa’nın en büyük 5 şirketi arasına girmeyi hedeflemektedir.

Standart olarak 0,25 mm - 2 mm kalınlığında ve 19 mm - 700 mm genişliğinde üretim yapılmakta olup istek üzerine farklı özellikteki kenar bandı imalatı da yapılabilmektedir.

“Platinum Serisi” olarak pazara sunulan dekoratif folyo ürün kategorisinde ise ; 0.30 mm kalınlığında, 35 ve 70 cm genişliğinde Profil Sarma Folyosu, 1.2 mm kalınlığında kenar bantı, 1.2 x 600 x 2440/2800 mm ölçülerinde dekoratif levhaüretimi bulunmaktadır