Intermob 2022

Mobilya sektörü için kenar bandı ve dekoratif folyo kategorilerinden oluşan ve Boyut markasıyla ürettiğimiz inovatif ürünlerimiz bu yıl da, Beylikdüzü Tüyap Fuar alanında düzenlenen İntermob fuarındaki 8. salonda bulunan 165 m2’lik standımızda Dünya’nın her bir köşesinden gelen ziyaretçiler ile buluştu.

Dünya çapındaki en büyük ticaret platformlarından birisi olan Intermob Fuarı, Mobilya üretiminin ana hammaddeleri olan MDF, yongalevha, kenar bandı, tutkal, bağlantı elemanları, aksesuar gibi yarımamullerin tedariğinde ülkemizin dünyanın önde gelen merkezlerinden olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi..

Sektör umut vermeye devam ediyor. İlk günkü ziyaretçi sayısı geçen yıla göre % 30 artışla 14.500 kişi olarak gerçekleşen fuarı beklentimizin çok üzerinde yerli ve yabancı müşteri, rotasını uzakdoğu'dan Türkiye'ye çeviren yabancı alım grupları ziyaret etti. Mevcut iş ortaklarımızla olan ilişkilerimizin sağlamlaştırılması, yeni ve potansiyel müşterilerle de ilk görüşmelerin yapılması anlamında fuar oldukça başarılı geçti.

 

Pandemi döneminde yaygınlaşan görüntülü görüşme, video konferans, evden çalışma şeklinden insanların artık sıkıldığı anlaşılıyor. Yeniden tüm duyularımızı kullandığımız, yüz yüze, dokunarak iletişim kurma yönünde büyük bir istek uyandığını gözlemledik.

 

Tasarım trendlerine yön veren, Kastamonu Entegre, Yıldız Entegre, Starwood, AGT, Orma, Çamsan, Kronospan, Egger renkleriyle birebir uyumlu PVC, ABS kategorilerinde mat ve parlak olarak üretim yaptığımız Solid, Wood, Fantasy ürün gruplarımızı, 3D, boyanabilir kenar bandı ve Platinum serisi dekoratif folyo ürünlerimizi “yenilikçi tasarımlara tamamlayıcı dokunuşlar” mottosu ile sergiledik.

 

Mobilya’ya değer katmak için yürüttüğümüz ar-ge ve inovasyon çalışmalarımız sonucu ortaya çıkan Platinum serisi ürünlerimiz, standart kalıpların dışına çıkarak, avangart, yenilikçi ve ihtişamlı bir tasarıma olanak sağlayarak mobilyanın katma değerini artırmayı hedefliyor.

 

Platinum Serisi, profil sarma folyosu olarak MDF profile ve alüminyum boy kulpa kaplanmak üzere, mobilya, kapı sereni, tavan taç dekorasyonu, süpürgelik, duvar panel kaplamaları, kenar profili, dolap kapı kulpları, mobilya ayakları ve kenar süsleri gibi uygulamalarda kullanılabilir.

 

Bu yıl 0.2 mm kalınlığında, PVC’den daha uygun fiyatlı, boyanabilir PP (polipropilen) sarma folyosunu ve 15 farklı yüzey strüktürümüzü de müşterilerin beğenisine sunduk.

Standımıza yurtiçi ve yurtdışından gelerek, ziyaretleriyle onurlandıran tüm iş ortaklarımız ve dostlarımıza bu vesile ile tekrar şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Bir sonraki fuarda, 30 Eylül - 3 Ekim 2023 tarihlerinde tekrar görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın....

.