Şirket Profilimiz

Boyut Plastik, temelleri 1998 yılında Naser ALİM tarafından Istanbul’da atılan ALİM Grup'un bir üyesidir. 2005 yılında kurulan Boyut Plastik, Istanbul’da bulunan modern ve yüksek teknolojiye sahip üretim tesisinde Boyut markası altında;

  • Mobilya sektörü için : 1.200 ton/ay kapasite ile PVC, ABS ve 3D kategorilerinde kenarbandı, profil sarma folyosu (Platinum Serisi)
  • Medikal sektörü için : 60 ton/ay kapasiteyle meltblown dokusuz kumaş üretmektedir,


Üretiminin yarısını 50'den fazla ülkeye ihraç eden Boyut Plastik, 2017-2020 yılları arasında toplam 200 milyon TL'lik doğrudan yatırımları sayesinde hızlı bir büyüme ivmesi yakalamıştır.

Alim Grup'un diğer faaliyet alanları aşağıdaki gibidir:

  • Alim Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak yıllık 250 bin m3 hacim ile Avrupa’nın en büyük ağaç bazlı panel ( MDF, Yonga Levha, laminat parke, kapı yüzeyi ve benzeri ürünler ) toptantıcısı olup, ana pazarları Balkanlar ve Güneydoğu Avrupa’dır.
  • Alim Medikal olarak bir diğer iş kolu ise Alimex markası ile tıbbi maske üretimidir. Günlük kapasite 1 milyonun üzerinde olup, bunun %70'i ihraç edilmektedir.


Alim Grup'un yurt dışında 3 şirketi bulunmaktadır :

  1. Karadağ: Alim Grup D.o.o. ; Karadağ’ın Bar şehrindeki serbest bölgede, 12 bin m2’lik kapalı alana sahip Güneydoğu Avrupa merkez lojistik deposunda ağaç bazlı panel satışı yapmaktadır
  2. Sırbistan: Boyut Import-Export D.o.o. Belgrad'da 2 bin m2 kapalı alanda iç piyasaya kenar bandı satış faaliyetlerini yürütmektedir.
  3. Makedonya: Alim Grup D.o.o.e.l. mobilya sektörüne yönelik yarı mamullerin ticaretini yapmaktadır.


Alim Grup yaklaşık 400 çalışanı ile idari ve üretim faaliyetlerini İstanbul'da 20.000 m2 kapalı alana sahip yeni ve modern binasında yürütmektedir.

Rakiplerinden farklılaşarak, kendi özgün stratejilerini oluşturan Alim Grup, yeniliklere açık bir dinamizm ile, yurtiçi ve dışında mevcut ve yeni işortaklarıyla iyi ilişkiler geliştirmekte, onların güven ve memnuniyetlerini pekiştirmeye yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.